Profil společnosti

Zabýváme se realizací projektů formou generálního dodavatelství v oblasti hutního, slévárenského, strojírenského, energetického a chemického průmyslu. Provádíme technologické dodávky a generální dodávky projektů na klíč. Zajistíme výrobu, montáž i kompletaci.

1990

založeno

98

zaměstnanců

4 851

výrobních ploch

1 082 tun

instalované technologie v roce 2022

Jsme součástí skupiny PROMET GROUP, která je rodinnou firmou zastřešující více než čtyřicet společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství. Společnost zaměstnává přes čtyři tisíce lidí v České republice i zahraničí. Sídlo skupiny je v Ostravě.

 

Vize, mise, strategie

Strategií společnosti KOFING je systematické zvyšování kvality prováděných prací, za dodržení všech právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí, BOZP a PO a zajištění bezvadného plnění požadavků našich odběratelů s vysokým důrazem na kvalitu poskytovaných služeb. Toto spolu s budováním profesionálního pracovního prostředí pro naše zaměstnance má za důsledek stálý růst výkonu společnosti.

Chceme být dodavatelem všech typů technologických projektů, od výroby, přes montáž až po údržbu.

Z naší historie

Z naší historie
1990

Založení KOFING engineering v.o.s

Založení společnosti s předmětem podnikání v obchodu a službách pod obchodním jménem KOFING engineering v.o.s se sídlem v Ostravě, samotný název společnosti vznikl spojením písmen slov zakladatelů "KO"llár & "FI"lipec engineeri"NG".

1993

Začátek výroby

Zázemí a výrobní prostory společnosti byly rozprostřeny od Ostravy přes Vratimov až po Lískovec u Frýdku-Místku se zaměřením na výrobu ocelových konstrukcí, jedním ze základních produktů, které byly v této době společností realizovány. Jednou ze zajímavostí byla v této době výroba plastových nádrží pro bazénové systémy.

1998

KOFING a.s.

Převedení na akciovou společnost pod obchodním jménem KOFING, a.s.

2008

Centralizace aktivit společnosti

Sestěhování administrativního a výrobního zázemí do nového sídla v Paskově za účelem seskupení dílčích provozoven společnosti, kde následně proběhla rekonstrukce administrativní části budov přiléhající k výrobním halám.

2010

Začlenění do skupiny PROMET GROUP

V roce 2010 byla úspěšně dokončena akvizice společnosti KOFING a.s., přiřadila se tak ke strojírenským výrobním firmám již pod křídly nového vlastníka, skupiny PROMET GROUP. Nový vlastník zahájil revizi a koordinaci veškerých procesů ve vazbě na holdingovou skupinu a současně připravoval investice na podporu rozvoje obchodních aktivit.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše