Stezka v oblacích Dolní Morava 

Stezka v oblacích je vyhlídková konstrukce postavená ze dřeva a oceli, která se nachází nad obcí Dolní Morava, poblíž chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku v masivu Králický Sněžník. Stavba byla postavena v nadmořské výšce 1116 m n. m a na vrchol stavby ve výšce 55 metrů nad úrovní terénu vede dřevěná stezka o celkové délce 710 metrů. Věž je zapuštěna až 6,5 m do skalního masivu a v případě dobrých povětrnostních podmínek unese až 4 000 lidí. V horní části je lávka zavěšená na ocelových táhlech o celkové délce 600 m. Celkem se na stavbu spotřebovalo 380 tun oceli, 300 m² modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m² hoblovaných hranolů. Modřín pochází z rakouských Alp a roste v nadmořské výšce nad 1 000 m n. m.

Společnost KOFING vyrobila a dodala v roce 2015 veškeré nosné ocelové konstrukce vyhlídkové věže včetně kotevních košů a samotné lávky dlouhé 710 metrů. Tato ocelová konstrukce lávky byla postupně vyrobena, zkušebně sestavena, demontována a převezena na stavbu po dílčích úsecích, které dosáhly hmotnosti téměř 160 tun. Celková hmotnost dodaných ocelových dílů samotné věže a vstupního objektu přesáhla 380 tun oceli. 

Termín realizace: 2015

Rozsah dodávky

  1. 01 Výroba ocelových konstrukcí

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.
Spojte se s námi.

Náš kontakt

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše